Akademia Emocji – Ferdek Dzieciom

Jak często w polskich domach poruszany jest temat tego, co naprawdę czujemy? Czy rodzice potrafią o tym rozmawiać i dawać swoim pociechom przykład, jak radzić sobie z emocjami? Zarówno dzieci, jak i dorośli mają kłopoty z nazywaniem stanów emocjonalnych i ich wyrażaniem, a co dopiero z radzeniem sobie z nimi i prowadzeniem racjonalnego dialogu oraz poszukiwaniem konstruktywnych rozwiązań konfliktów. Na szczęście tego wszystkiego możemy się nauczyć, a im szybciej zaczniemy naukę, tym lepiej.

Zdecydowana większość par przyznaje się, że zdarza im się kłócić lub krytykować się nawzajem przy dziecku. To poważny problem, ponieważ najmłodsi odbierają emocje rodziców i przejmują domowe wzorce.

Akademia Emocji – Ferdek Dzieciom” to akcja, która startuje od października 2021 r.

Do udziału w kampanii „Akademia Emocji – Ferdek Dzieciom” zapraszamy przedszkola znajdujące się na terenie Polski. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: biuro@ferdekijegomuchy.pl

Informujemy, że pierwsze 30 placówek otrzyma bezpłatnie zestaw:
– książkę „Ferdek żaba i jego muchy”;
– pluszową maskotkę;
– osiem pluszowych much;
– muchołapkę;
– maski Ferdka;
– plakaty informacyjne dla rodziców;
– program edukacyjny na osiem tygodni opracowany przez psychologa dziecięcego – Martę Makowską – z omówieniem ośmiu emocji, z zadaniami i kartą pracy dla nauczyciela;
– gotowe scenariusze i materiały dla rodziców;
– dyplomy udziału w Akademii;
– udział w sesji dla rodziców dotyczącej pracy z książką „Ferdek żaba i jego muchy” oraz podsumowaniem rozmów o kontynuacji edukacji emocjonalnej dzieci we własnym zakresie? w domu z dzieckiem o emocjach. Takie warsztat odbędą się w ustalonym z placówką dniu.

Przedszkola, które zgłosiły się jako kolejne (31 i późniejsze) aby wziąć udział w Akademii i otrzymać gotowe scenariusze, będą mogły nabyć zestaw „Ferdka żaby i jego much” w korzystnej cenie.

Warsztaty prowadzone są w oparciu o scenariusze przygotowane przez Panią psycholog dziecięcą – Martę Makowską i zweryfikowane przez pedagoga dziecięcego – na codzień pracującą z dziećmi przedszkolnymi – Panią Martynę Lewańską.

Zakres tematyczny warsztatów:

  1. Radość- jak może narodzić się przyjaźń?
  2. Smutek – zepsuta niespodzianka
  3.  Osamotnienie – kiedy jesteśmy niewidzialni dla innych

Cele ogólne:
-pobudzanie samoświadomości w zakresie przeżywania afektu;
-rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych;– oswajanie tematu przeżyć wewnętrznych.

W zakres każdych warsztatów wbudowane są:
– przebieg zajęć;
– zapoznanie dziecka z opowiadaniem i pytania do tekstu;
– zabawa ruchowa:
– zadanie dla rodziców;

Przedszkolem, które jako pierwsze zgłosiło się do akcji Akademii Emocji – Ferdek Dzieciom i od października przeprowadzać będzie zajęcia dla dzieci wedle scenariusza rozpisanego przez Panią psycholog Martę Makowską jest przedszkole „Zatoka Przygód”.

Dziękujemy za zaufanie!

W tym miejscu będziemy zamieszczać kolejne placówki, które dołączą do naszej inicjatywy.

Jestem psychologiem, autorką książek dla nauczycieli wychowania przedszkolnego. Pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i ich rodzicami oraz nauczycielami – może się już znamy?:)

W pracy kieruję się głównie dobrem dziecka, dlatego korzystam z wielu różnych podejść, lecz fundamentem jest relacja z dzieckiem, które zawsze staram się zrozumieć w jego sytuacji.
 
Prowadzę szkolenia, tworzę własne programy edukacyjne w zakresie prewencji zdrowia psychicznego i wdrażam je.
 
Jestem właścicielką firmy Psychologia w akcji.
Prywatnie jestem  zupełnie zwykłą, pełną emocji mamą usiłującą pogodzić aspiracje i marzenia z wyzwaniami codzienności, która dzięki otaczającym mnie dzieciom ma tyle barw, ile jest much w „Ferdku”:)

Fotorelacja z Akademii

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z organizowanych Akademii Emocji – Ferdek Dzieciom.